Geri dönGeri dön

Tamamı Malatya’da İmal Edilmiştir

FABRİKANIN İHTİYACI OLAN MAKİNE MALATYA’DA YAPILDI.. Malatya’nın ağır sanayi kuruluşlarından olan ve 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Baştürk Cam Fabrikası, tesislerinde kullanmış olduğu palet makinesini tamamen Malatya’da bulunan imkanları ile yerli olarak üreterek kullanmaya başladı. 

Malatya’da ilk ağır sanayi kuruluşu olan Baştürk Cam Fabrikası, yerli ve milli makine üretimine de destek vermeye başladı. Fabrika tesislerinde kullanılan palet makinesi tamamen Malatya’da bulunan imkanlar değerlendirilerek, fabrikanın mühendisleri tarafından tasarlanarak üretildi. 

Baştürk Cam Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk, fabrikanın mühendisleri olan Samet Pınarlı ve Fatih Günal tarafından tasarlanarak üretilen Palet Makinesi ile yurt dışından makine ithalatından kurtulduklarını bildirdi.  

Her iki mühendisi tebrik ederek ödüllendiren Mehmet Akif Baştürk, “Bu makine yurt dışında üretilen bir makinedir. Fakat Mühendislerimiz tarafından, tersine mühendislik tekniği ile yapılan araştırma ve geliştirmeler sonucunda Malatya’da tamamı yerli ve milli imkanlarla imal edilmiştir. Bu sadece Baştürk Cam Fabrikası değil, Malatya ve ülkemiz için önemli bir gelişmedir. Fabrikamızın mühendislerini tebrik ediyorum.” dedi.

basturk-cam-makine

malatyahaber.com